Category: 
Sort by: 

Uselton, Cory Principal
Ingram, Carol Assistant Principal
Johnston, Cliff Assistant Principal
Williams, Bryon Assistant Principal

Baird, Steven Library
Bass, Elizabeth Art
Benson, Amy English Department Chair/Graduation Contact/Senior Honors and Regular English/AP Literature
Bentley, William Mississippi Studies
Birks, Kay Counselor- 10th & 9th A-L
Bodford, Kathleen Science
Bolding, Britan Mississippi Studies, Environmental Science, World Geography
Boren, Rivers Special Education
Burgess, Devin Assistant Band Director/Percussion Coordiantor
Campbell, Tina College Algebra & Algebra 2
Carter, Michelle Businss and Technology
Castoria, Gianna English
Chalk, Lauren English
Chambers, Valeria U.S. History, AP U.S. History
Choate, Denise Algebra I
Clark, William PE/Safety Ed.
Coleman, Jamie Teacher/Football Coach
Cook, Anna Teacher/Biological Sciences
Cox, Dennis Band Director
Cummings, Michelle English 10, AP English Language
Cummings, Tyler AP Eng Language
Denfip, Amber SPED
Dickerson, Andrew Science
Duggin, Matt SPED
Epps, Norman Social Studies Teacher
Estes, Codye Gifted English I & PSAT
Falatko, Margaret Business/English
Farmer, Tori Geometry, Statistics
Fischer, Crystal Language Arts Teacher
Ford, Shelby Social Studies Teacher
Foucault, Jeannine Chemistry Teacher
Fowler, Tonya Intro to Bio, Biology I, Marine/Aquatic Science
Gilbert, Cody Special Education
Golden, Lorna Biology, AP Biology Teacher & Dept Chairman
Goode, Taylor Teacher
Harlow, Marie Algebra II / Psychology Teacher
Harmon, Paula Inclusion
Harmon, Tony Phillip SPED
Hatcher, Melinda Business & Technology
Hawkins, Blake Law Ed/Safety Ed/Drug Ed
Hayden, Paul Sociology
Hobbs, Kathleen Special Education
Holland, Erica English I | Compensatory English II
Jansen, Daniel Health
Johnson, Claire Math / Algebra II
Jones, Phyllis AP Calculus, PSAT
Kendrick, Dana Biology
Kitchens, Kennie Social Studies
Kreunen, Amanda English
Leininger, Molly English Language Arts
Lewis, Jennifer Math Teacher
Lindsey, Jennifer Inclusion
Lollar, Michelle Algebra I
Magee, Kathy Latin I & II
Mead, Emily U.S. Government/AP U.S. Government
Menninger, Brittany World History
Miller, Jason Science
Monaghan, Mark Drug Ed, Law Related Education
Moore, Angela Economics
Morgan, Matthew Algebra III
Morgan, Megan Choir Director
Nichols, Vaughan Algebra III & Calculus
Ott, Andrew Spanish
Pleasants, Leslie English
Pounders, Amanda English 9
Privett, Ashley Community-based Class
Purnell, Chris Driver's Ed, Safety Ed
Quick, Emily English
Ramsey, Timikia Geometry
Riley, Tracie SPED
Risher, Stephanie Gifted English I, Journalism
Rodgers, Marylyn U.S. History
Ruff, Mary Kylie Gifted/ AP Language, Gifted English
Sanders, Torie Sped
Shands, Jeff History
Simpson, Jeremy World Geography, World History
Sockwell, Conni Family and Consumer Sciences
Spears, Kronskie Business Education/Teacher
Spears, Michael Intro Theatre, Theatre II
Springer, Lauren Counselor 12th
Stanford, Kyle Social Studies
Studer, Tania Biological Sciences
Vaughan, Meghan Counselor- 10th & 9th M-Z
Vernon, Karis ELL Teacher
Walker, Laura Chemistry I
Wallace, Matthew PE, Athletic Director/Football Coach
Wallace, Tanya Special Ed/LSC
Walls, Jeff Drivers Education
Walls, Samantha Geometry
Ware, Shayla Special Education
Weaver, Karen Family and Consumer Sciences
Webb, Ashley Physical Science
Welch, Tracy Business
Wilson, Ashley Spanish I
Wilson, Ron GED Instructor
Winter, Greg Algebra I
Witt, Jason Business
Wooley, Tara English II
Wylie, Arlisa English 9, Intro Theatre
York, Kristine Gifted AP Lit/PSAT

Boettcher, Sherry SPED Assistant
Caldwell, Kelly Sped Asst.
Gallagher, Mike Pers. Assistant
Johnson, Robert Instructional Asst.
Lee, Theresa Cohort, Records
Locke, Calley Personal Care Asst.
Loggins, Jami ALC Teacher
Maness, Suzanne MSIS Clerk
Miller, Cynthia Bookkeeper
Moore, Melissa Dance Sponsor
Morris, Jessica School Test Coordinator
Robb, Patricia SPED Assistant
Sullivan, Francesca Instructional Asst.
White, Kimberly Sped Asst.
White, Whitney Receptionist
Williams, Pamela Attendance Clerk